Çift Cidarlı Tanklar

Çift Cidarlı Tank imalatı, çift cidarlı tanklar sıvı yakıtların depolanlması için imal edilen tanklardır. Çift cidarlı tank iki silindir deponun arada boşluk kalacak şekilde imal edilmesiyle oluşmaktadır. Çift cidarlı tanklar genellikle yakıt tankları için imalatı yapılmaktadır. Çift cidarlı tanklar genellikle karbon çelikten imal edilmektedir.

Çift cidarlı Tanklar, bu tankların en temel özelliklerinden birisi çift duvarlı olmalarıdır. Böylece tek duvarlı tanklara göre oldukça üstün performans ve uzun kullanım ömrü sunarak endüstride paslanma ve benzeri tahribatlar olmadan uzun yıllar kullanılabilmektedir. Cidarlı tanklarda yer alan ikinci ek duvar ile adeta zamana meydan okurcasına bir sağlamlık ortaya konur. Böylece endüstride uzun yıllar boyunca kullanım ömrü ortaya çıkacaktır. Tasarımları, imalat süreci, testleri, kullanım ömürleri, fiyatları, fonksiyonuları, teknoloji ve kullanıcıya faydaları konusunda sıradan bir tanklardan oldukça farklılık gösteren cidarlı tanklar pek çok alanda tercih edilerek güvenli bir şekilde kullanılır. Cidarlı tanklarda yer alan ikinci ek duvar çevre ve güvenlik konusunda büyük bir avantajı ortaya koymaktadır. Cidarlı tanklarda dış duvar ve iç duvar birbirinden ayrılmaktadır. İki duvar arasında bir ara boşluk oluşur böylece iç duvarda meydana gelen olası hasar ve akıntıların dışarı salınımı önlenmiş olur. Farklı izleme cihazları, basınç kontrol mekanizamaları, vakumlama aparatları, seviye çubuğu gibi pek çok kolay kullanım ekipmanı cidarlı tanklarda entegre olarak bulunmaktadır.

Cidarlı tanklar bu konuda müşterilerin tüm taleplerini karşılayabilecek özel güvenliğe ve sağlamlığa sahip olan tank modelleridir. Müşterilerimizden gelen özel talepler doğrultusunda özel üretimler yapılabilmektedir. Yapılacak olan bu özel üretim ile müşterilerimiz daima profesyonel bir şekilde hizmet almanın, kaliteli ve sızdırmazlık garantisi olan tanklar ile çalışmanın keyfini yaşayacaktır. Endüstriyel cidarlı tank imalatı, olası felaketlere ve çevre kirliliklerine karşı büyük bir özen ile üretilmektedir. Ürünlerimiz piyasaya sürülmeden ve siparişler teslim edilmeden önce büyük bir özen ile tüm test ve güvenlik kontrollerinden geçirilmektedir. Müşterilerimizden gelen siparişler üzerine imal edilen tanklar büyük bir özen ile ölçümleri yapılarak monte edilmektedir. Böylece cidarlı tanklar endüstride uzun yıllar boyunca kullanılmaya hazır olan özel cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır.