Kurumsal

1996 Yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren BOMAK Makina İmalat Sanayi Ltd. Şti. yurtiçi ve yurtdışında yatırım yapan firmaların makina ve ekipman taleplerini karşılamak üzere kurulmuştur.

Tank üretimlerini tescil ettirmiş olduğu BOTANK (botank.com.tr) ile yapmakta, Isı Değiştirici Eşanjör üretimlerini yine tescil ettirmiş olduğu BO-X Markası ile (bo-x.com.tr) yapmaktadır.

BOMAK, T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2017 yılında Türkiye'nin 129. Tasarım Merkezi olarak onaylanmıştır. BODESIGN Markası da (www.bodesign.com.tr)  BOMAK Tasarım Merkezi için tescil ettirilmiştir. 

BOvares markası (bovares.com.tr), Buhar Geri Kazanımı Sistemleri için tescil ettiğimiz markadır.

Firmamızda ISO 9001:2008 kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır. 2006 yılında belge alınmış ve gerekli güncellemeler düzenli olarak yapılmaktadır. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemin geçilmektedir. Buna ek olarak ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi uygulunmakta olup, 2014 yılında belgelendirilmiştir.  ISO EN 3834-2 Kaynaklı İmalat Yönetim Sistemi TUV Nord'dan alınmıştır. 

BOMAK Makina Türkiye'nin ilk 100'ündeki firmalar ile Dünyanın önde gelen firmalarından olan  SIEMENS AVUSTURYA, AKSA AKRİLİK,  SABIC, PETKİM, MEY DIAGEO, AYGAZ, CENAL ELEKTRIK, ENERJİSA, CATERPILLAR, MANTRAC,  BP,  ZORLU ENERJİ, HABAŞ, KİBAR HOLDİNG, ERDEMİR GRUP, TOROS TARIM, TEKFEN HOLDİNG, EFES PİLSEN, BORUSAN , GÜLERMAK, SASA, EMTA, STFA ALKE, KİPAŞ,  TEMSA, ŞİŞECAM ve benzeri firmalara başarılı hizmetler sunmaya devam etmektedir. 

Firmamız aşağıda belirtilen konularda karbon çelik, paslanmaz çelik, alaşımlı çelik ve titanyum üretimlerle hizmet vermektedir:

Isı Değiştirici / Eşanjör Tasarımı, İmalatı ve Montajı

Basınçlı, Karıştırıcılı, Isıtıcılı Tank ve Teknolojik Ekipman Tasarımı, İmalatı ve Montajı

Proses Borulama ve Mekanik Montaj 

Anahtar Teslim Endüstriyel Tesis Kurulumu

Yangın Algılama ve Sulu,Gazlı ve Köpüklü Söndürme Sistemi Tasarımı Tedariki ve Montajı 

Anahtar teslimi tesis, depolama tankları, basınçlı kaplar, teknolojik tesisat, ısı değiştiriciler, genel makina, çelik konsrüksüyon ve ekipmanların tedariktedarik, mühendislik, dizayn, imalat, montaj ve

devreye alma süreçlerinde faaliyet göstermekteyiz. BOMAK olarak temel ilkemiz müşteri odaklı kalite, optimum değer, fiyat ve teslim zamanı faktörterini dikkate alan ürünler ve hizmetler sunmaktadır.Bu hizmetimizdeki başarıyı Toplam Kalite Yönetimi, Enerji ekonomisi ve güncel teknolojileri uygulayarak elde etmekteyiz.

Amacımız, değerlerimizden ödün vermemek kaydıyla en kısa sürede Türkiye'deki taahhüt sektörünün önde gelen 100 firmasından biri olmaktır.

Aşağıda sıralanan firmamıza özgün koşullar belirlenen hedefe ulaşabileceğimizin güvencesidir.

Firmamız;

  • İnsan faktörünün en önemli unsur olduğu bilincindedir.
  • Gelişime açık, kurumsal, güvenilir, bağımsız ve kârlı bir şirkettir.
  • Çalışanları ile liderlik sorumluğunu paylaşmaktadır.
  • Yüksek kaliteli ve teknik eğitimli işgücünün birlikte çalışması sonucunda, kendi sektöründeki en iyi şirketlerden birisidir.
  • Teknolojiyi ve her türlü bilgiyi doğru kullanıldığından müşterilerine rakiplerine daha uygun çözümler sunabilme yeteneğini kanıtlamaktadır.
  • Sosyal değerlere ve çevreye saygı duymaktadır.

VİZYON


MİSYON


Müşterilerimize en iyi kaliteyi en uygun fiyata, en kısa zamanda sunmak, sorunlara optimum çözümler üretmek, üstün iş ahlakı ve dürüstlük ilkesi ile hareket etmek, ulusal ve uluslar arası standartlara uygun, çevreye duyarlı, enerji verimliliği yüksek çözümler sunarak güvenilir ve maksimum müşteri memnuniyetine odaklanmış bir çözüm ortağı olmak ana hedefimizdir. 

Firmamız sahip olduğu ilkeli, takım çalışmasına inanan, konusunda uzman,teknolojiyi yakından takip eden, müşterilerinin sorunlarına alternatif çözümler önerebilen,kurulduğu günden bu yana en yüksek kaliteyi sunma gayretinde olan nitelikli kadrosuyla SIFIR KAZA hedefiyle müşterilerinin güvenini kazanarak hızla büyümektedir.