Bomak Yeni Binasında

15 yılı aşkın zamandır sektörde yer alan ve yaptığı projelerle adından söz ettiren Bomak Makina, Yeşiloba Orta Ölçekli Sanayi Sitesi' nde bulunan farklı mimarisi ile dikakt çeken fabrikasını Adana Valisi Hüseyin Avni Coş' un katıldığı törenle hizmete açtı.
 1996 yılında kurulan enerjiden gıdaya, tekstilden petrokimyaya kadar birçok alanda geniş bir coğrafyaya hizmet veren Bomak Makina düzenlenen törenle Yeşiloba Orta Ölçekli Sanayi Sitesi' nde bulunan fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Birçok firmaya mühendislik, imalat ve montaj hizmeti vererek anahtar teslim tesis kuran Bomak Makina, yeni tesisinin açılışında görselleri ve imalatları ile görenleri kendine hayran bıraktı. Şirket ortakları, Ümit Özer ve Rıfkı Bayram, Bomak Makina' nın genç, dinamik ve sürekli yenilik peşinde olan ekibi ile yurt içi ve yurt dışında yatırım yapan firmalara daha kaliteli ve ekonomik hizmet vererek Adana' dan marka bir şirket çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Adana valisi Hüseyin Avni Coş, açılış konuşmasında büyüyen Türkiye' nin Bomak gibi yetenekli ve cesaretli firmalara ihtiyaç duyduğunu ve bu tesisi Adana sanayisine kazandırdığı için firma yetkililerini kutladı. Açılış sonrasında Vali Coş ve beraberindekiler Bomak' ı gezdi ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Sanayide yaptığı özellikli işleri ve değişik mimarisi ile göze çarpan Bomak Makina' nın açılışına çok sayıda davetli katıldı. Açılış törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı v.Zihni Aldırmaz, Adana-Mersin Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, sivil toplum kuruluş başkanları ve Adana iş dünyasının önemli isimleri katıldı.