Endüstriyel Yangın Sistemleri

Endüstriyel yangın sistemleri imalatı, endüstride gerekli olan temel şeylerin başında yangın söndürme sistemleri gelmektedir. Her bir sektörün çalışma şekli, risk durumu ve çalıştığı maddeler farklı olduğu için yangın söndürme sistemleri de bu noktada farklılık göstermektedir. Yangın söndürme sisteminin planlaması yapılırken bu gibi temel unsurlar dikkate alınarak mevcut ihtiyaçlar analiz edilerek işlem yürütülmelidir. Yangın tehlikesi yüksek olan sanayi ve endüstride özellikle yanıcı ve patlayıcı bileşenlerle çalışan firmalar bu konuda çok daha fazla risk teşkil etmektedir. Risk grubunda yer alan firmalar yangın sistemlerine daha fazla dikkat etmeli, belli aralıklarla bu sistemlerin düzgün ve olağan şekilde çalıştığını kontrol etmelidir. Yangınlarda can ve mal kaybını önlemek adına endüstriyel yangın söndürme sistemlerini kullanmak gerekmektedir.

Endüstriyel yangın sistemleri, veri işleme, iletişim, havacılık, medikal ve sanat endüstrilerinin yanı sıra birçok diğer işletmeler tarafından gereklidir. BOMAK, tüm diğer endüstriyel yangın sistemleri imalatı uygulamalarının yanı sıra yarı iletken tesisleri, temiz odalar ve ıslak tezgah yangın koruma sistemlerinde de uzmanlaşmıştır. BOMAK, maliyetli ekipmanların, yeri doldurulamaz verilerin ve bilgilerin yanı sıra iş kesintilerinin kaybolmasını önlemenize yardımcı olur.

Yangın Sistemlerinde, iş kalitemiz, zamanında teslimat ve rekabetçi fiyatlama ile kendimizle gurur duyuyoruz. Amacımız bireylerin ve işletmelerin riski yönetmesini sağlamaktır. Yangın sistemlerimiz ile tehlikeleri ortadan kaldırmak ve müşterilerimizin karşılaştığı riskleri azaltmak için en iyi ürün ve hizmetleri sunmaktayız. 

Endüstriyel yangın sistemleri imalatı, yanıcı ve patlayıcı maddelerle çalışan endüstri sektörünün yanı sıra enerji sektöründe çalışan firmalar için de yangın söndürme sistemleri büyük önem arz etmektedir. Petrol, doğalgaz ve benzeri maddeleri işleyen, taşıyan ya da depolayan firmalar yangın söndürme sistemlerinin kullanımına çok daha dikkat etmek durumundadır. Endüstriyel yangın söndürme sistemlerinde tasarımı bozmayacak şekilde bu sistemlerin bina içine dahil edilmesi önemlidir. Yangın söndürme sistemleri günümüzde teknolojik gelişme ile beraber gelişmiş ve farklı boyutlara ulaşmıştır. Yangın çıkarabilecek boyutta olan kıvılcımlara karşı anında müdahale ederek olası yangın tehlikelerini ortadan kaldıran endüstriyel yangın sistemleri günümüzde büyük ölçüde tercih edilmektedir.

Endüstriyel yangın sistemleri imalatı, pres söndürme sistemleri yine endüstri için kullanılan bir söndürme sistemidir. Odun ve talaş gibi yanıcı maddelerle çalışanlar için aşırı ısınmalar karşısında ısınan bölgeyi anında su ile soğutarak olası yangınların önüne geçen bir sistemdir. Böylece yangından önce alınması gereken bu önlemler büyük can ve mal kayıplarını ortadan kaldıran ve koruyan önemli sistemlerdir.

BOMAK Makine İmalat Sanayi Ltd. Şti. Yangın sistemleri konusunda uzman çalışanlarımız ile çok sayıda üretim yapmaktayız. Çalışanlarımız, yangından korunma çözümlerini sunabilmek için sürekli eğitim, seminerler ve endüstri üyelikleri ile desteklenmektedir.