Yakıt Depolama Tankları

Yakıt depolama tankları, akaryakıt tankları petrol türevleri yanıcı maddelerin güvenli şekilde depolanmasında kullanılır. Bu yüzden oldukça dayanıklı ve güvenli maddelerden imal edilmesi gerekir.

BOMAK yakıt depolama tankları ile artan akaryakıt fiyatlarının ekonominizi ciddi şekilde etkilememesi için çalışıyor. Toplu yakıt fiyatlandırmasından yararlanmanızı sağlayarak, aylar ve yıllar içinde size para kazandıracak yakıt depolama tankları konusunda yardımcı olabiliriz. Yakıt depolama tanklarımız, hem yukarıda hem de yeraltı yakıt deposu için çeşitli kapasitelere ve konfigürasyonlara sahiptir. BOMAK yakıt depolama tanklarının kullanıldığı bazı ürün ve sektörler şunlardır:

  • Tüm sınıflar için depolama
  • Ekipman ve filolar için dizel yakıt deposu
  • Yarış yakıt depolama
  • Toplu gazyağı depolama
  • Ticari ve askeri havacılık yakıt depolama

BOMAK tankları ayrıca asfalt, balmumu, mürekkep, kimyasallar, petrol bazlı yağlar ve yağlayıcılar için de kullanılabilir. Genişleyen etanol (E85) ve biyodizel piyasaları, yeni yakıt depolama tanklarına olan talepte hızlı bir şekilde alternatif yakıtların olmasına neden oldu.

Pek çok iş yerinde, endüstride ve akaryakıt istasyonlarında zorunlu olarak yakıtlar tanklar içinde depolanmaktadır. Bu tankların belli aralıklar ile bakımlarının düzenli şekilde yapılması gerekmektedir. Periyodik bakımlarının yapılması olası sızıntı ve kaçaklara karşı önlem anlamına gelmektedir. Bu bağlamda yakıt depolamak oldukça önemlidir. Yakıt depolama tanklarının güvenli ve pek çok darbeye karşı dirençli olması gerekmektedir. Bunun için imal edilme sürecinde özel hammaddeler kullanılmalı, her türlü darbe ve dış unsurlara karşı yakıtı koruması önemlidir. Tankların sağlam olmasının yanı sıra korozyona karşı da dirençli olması talep edilen şeylerin başında gelmektedir.

Endüstriyel yakıt depolama tank imalatı, tankların belli aralıklarla sızdırmazlık muayenelerinin yapılması ve bu süreçte olası tehlike ve sızdırma durumlarının tespil edilmesi 5 yılda bir resmi kurum ve kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Süreçte tankların sızdırmazlık konusunda tam performans sunması gerekmektedir.

Endüstriyel yakıt depolama tank imalatı, tanklar belli aralıklarla temizlenmesi ve uzun kullanımlara bağlı olarak dibine biriken tortu, pislik, dip çamuru gibi şeylerin temizliğinin yapılması gerekmektedir. Bu temizlikler düzenli aralıklarla yapılmadığı zaman tankın içinde bir takım tıkanmaları meydana getirecektir.  Cihazın ön kısmında menhol kapaklarının açılarak bu temizlik işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Yakıt depolama tankları, çevre korumaya önem veren güvenli yakıt deposu, depolanan yakıt ürünlerinizde sahip olduğunuz yatırımı koruyarak iş sigortası primlerini düşürmenize ve kontrol etmenize yardımcı olur. Bugünkü yakıt fiyatları arttıkça ve çevresel düzenlemeler genişledikçe, yakıt depolama tankınızın EPA ve diğer gereksinimleri karşılayacak kadar güvenli ve yeterli olduğuna dair güvence almanız gerekir.

Tankın imal sürecinin tamamlanmasının ardından basınç testleri yapılarak gerekli kontrollerden geçirilir. Tank imalatı sırasında yapılan bu testler sonucunda artık tank kullanıma ve firmaya teslim edilmek üzere hazırdır.

Talep edilen büyüklüğe ve işletmenin kullanacağı türe göre yakıt depolama tanklarının hacmi büyüyebilir ya da küçülebilir. Bu firmaların verecekleri siparişler doğrultusunda şekillenmektedir. Ancak bunların dışında standart üretim sistemimiz de mevcuttur. Yapılacak olan standart üretim pek çok farklı endüstri sektöründe kolay ve rahat bir kullanım amacı ile imal edilir. Yakıt depolama tankları böylece oldukça kolay kullanım ve pratik bir imkan dahilinde pek çok konuda en iyi hizmeti sunmak için görev üstlenmektedir. Tanklar silindirik ve bombeli olarak farklı türlerde imal edilmektedir. TSE standartlarına uygun olarak üretilen tanklar, belli bir malzeme kalınlığında imal edilerek endüstri için kullanıma sunulur.

BOMAK’ın yakıt depolama tankları , belirli bir alana veya uygulamaya uygun geniş bir tasarım yelpazesinde mevcuttur. Benzin veya dizel için bir depolama tankına ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçin ve sizin için bir depolama çözümü bulmamıza izin verin.