Maliyet ve programlamayı etkileyen en önemli faktör tasarımdır, bu yüzden ne istediğinizi bilmek önemlidir - pragmatik olarak başlamadan projeyi zihinsel olarak bitirmeniz gerekir. İşte projenizin ihtiyaç duyduğu kaliteli çelik tankı aldığınızdan emin olmanızı tavsiye ettiğimiz 10 adım:

1. Özel Tasarımınızı ve Aksesuarlarınızı Başlangıç Noktanız Yapın

Bu süreçten geçerken, tankınızın amacını göz önünde bulundurmanız ve anlamanız önemlidir: içerdiği ürün, depoyu etkileyen süreçler, içinde yaşadığı çevre, alması gereken kötüye kullanım ve beklenen yaşam süresi. Bunların hepsi iyi bir tasarım için geçerlidir. Dikkate alınması gereken diğer sorular:


  • Boyut - Tankınızın boyutu, tesisinize taşınabilecek maksimum boyutta mı?
  • Kaplama Gereksinimleri - Ne tür endüstriyel kaplamalar gereklidir?
  • Yer - Tankın kurulacağı yer neresidir? Mevcut bir binanın içinde mi yoksa etrafında bir bina mı kuruyorsunuz? Ağır ekipman için tank sahasına hangi erişim var? Ekipmanı tesise uygun hale getirmek için gerekli özelleştirmeleri dikkate aldığınızdan emin olun.


İhtiyaçlarınızı bilmek sadece başlangıçtır ve iyi yürütülen bir projenin başlangıcıdır. İletişim istenen sonuçları elde etmek için önemlidir. 


2. İnşaat ve Kalite Gerekliliklerini Belirleme


Çelik tankınız için ihtiyacınız olan iyi bir gereksiniminiz olduğunda, bir sonraki adım, yönetim kodunu veya standartlarını dikkate almaktır. Tankı nasıl kullanacağınıza bağlı olarak, belirli gereksinimleri ve standartları karşılamalıdır. Aralarından birkaç tanesi dahil olmak üzere, bunlarla sınırlı olmamak üzere, birkaç tanesi vardır: API 650, API 620, AWWA D100, UL 142 ve UL 2085. Tasarım kriterleri, büyük olasılıkla kodun seçimini belirleyecektir, ancak bazı kodların kapsamdan başkalarına göre daha geniş olduğunu göz ardı etmeyecektir.


Yanlış kodu seçmek, projenize gereksiz maliyetler ekleyebilir. Bazı standartlar, kaynak koduna veya sertifikalı kaynakçılara uyum gerektirmez. API 650 çok çeşitli ürünler için kullanılabilir ve çok çeşitli varyanslar ve gereksinimler sağlayan eklere sahiptir. Bu değişkenleri anlamak çok önemlidir ve imalatçı ve mühendisiniz hangi kodun gerekli olduğunu çözmenize yardımcı olabilir.


3. Bir Kalite Üreticisi Bul


Bir imalatçı seçmek önemli bir adımdır. Ancak tüm imalatçılar eşit kalitede üretim yapmıyor, aranacak nitelikler şunları içeriyor:


  • Deneyim tarihi nedir?
  • Dünya standartlarında bir tesis ve ekipmanı var mı?
  • Yazılı prosedürlere uygun olarak mı çalışıyorlar?
  • AISC, SSPC, NACE veya ASME gibi bir dış kuruluş tarafından onaylanmış ve denetlenmiş midir?
  • Bağımsız sertifikalı denetim personeli var mı?
  • Kurum içi, sertifikalı, endüstriyel kaplama bölümü var mı?
  • Kendi detay çizimlerini oluşturuyorlar mı?


4. Ayrıntılı İmalat Çizimleri Geliştirin


Kendi atölyeleri için kendi çizimlerini yaratan ve personel ve ekipmanlarına en uygun yöntemleri yansıtan bir imalatçı istersiniz. Öngörülemeyen değişiklikler gerçekleşirse, kurum içi detaylandırma en hızlı tepki süresini ve en az yeniden işleme miktarını sağlar.


5. Doğru Malzemelerin Sağlandığından Emin Olun


İyi imalatçılar para kazanmak için hacmi satın alırlar. Çelik tankın özelliklerine bağlı olarak, işin farklı bileşenleri üzerinde önemli teslim süreleri olabilir. Bu nedenle, imalat programının yerine getirildiğinden emin olmak için malzemeleri uygun zamanda satın alan yetenekli bir tedarik temsilcisine sahip olmak önemlidir.


6. Sertifikalı / Nitelikli Personelden Yararlanın


Kaliteli ve yetenekli mühendisler önemlidir. Pek çok kaynakçı ve okuldan yeni çıkmış öğrenciler büyük olasılıkla bir sertifikasyon sınavını geçebilir, ancak iyi bir üretici, personelini, gösterdikleri yetenekleri esas alarak sıkı bir şekilde kontrol eder.


7. Tüm Ürün Testlerini Gerçekleştirin


Bir Kalite Üreticisi, tüm kontrolleri, doğrulamaları ve testleri uygun zamanda gerçekleştirir ve onaylamak için yazılı kayıtları vardır. Malzeme izlenebilirliği, Kalite Üreticisi için ikinci niteliktedir.


8. Sadece Endüstriyel Kaplamaları Kullanın


Bir çelik tankın ömrü için tasarlanmış bir kaplama sistemi gereklidir. Bir Kalite Üreticisi, bu prosese rehberlik edecek bir şirket içi sertifikalı endüstriyel kaplama bölümüne sahiptir. Tank için uygun sistemin kullanıldığından emin olmak için mühendis ve kaplama üreticisi ile birlikte çalışırlar. 


9. Tam Zamanında Teslimat


Zaman zaman bir çelik tank, daha büyük bir işin sadece bir kısmı, karmaşık bir soruna anahtar bir parçadır. Tank belirlenen sürede hazır değilse, diğer her şey karşılaştırılabilir. İmalatçının teslimat ihtiyaçlarını, titiz program taleplerini karşılayabilmesi için gerekli bir geçmişe sahip olması ve ihtiyaç duyduğunuzda çelik tankını almak için gereken kaynaklara sahip olması gerekir.


10. Profesyonel Kurulum


Tankları kurmak için bilgi ve kabiliyete sahip olmak son kullanıcıya daha fazla değer sağlar. Tank tasarımı, üretimi ve montajı akılda tutularak teslim edilen bir imalatçı ile profesyonel kurulum hizmeti alın.