Kimyasal Tanklar

Kimyasal tanklar endüstride kullanımı yaygın olan özel bileşenlerle basınca karşı dayanıklı olması için üretilen tank modelleridir. Kimyasal tanklar sarmal üretim modeli ile üretilmektedir. Yüksek kimyasal dayanıma sahip olan bu tanklar korozyana karşı yüksek ölçüde güçlüdür. Asit, baz ve tuz gibi maddelerin depolanmasında büyük ölçüde fayda sağlayan ve güvenli saklama imkanı sunan kimyasal tanklar firmamız tarafından imal edilmektedir. Ürünlerin üretim süreci son derece hijyenik olduğu için sıvı gıdaların ve su gibi maddelerin de depolanması mümkün hale gelebilmektedir.  Kimyasal tankların yapısı genel itibari dairesel şeklindedir. Sarmal üretim metodu ile imal edildiği için tankların fiziksel özellikleri daireseldir. Tankların taşınma sürecinde olası zorlukları ortadan kaldırmak için montajı taşınma sonrasında yapılabilir. Bu anlamda nakliye işi kolay şekilde çözümlenmiş olur.

Kimyasal tanklar, çeşitli ebat ve şekillerde bulunurlar ve hem ham maddelerin hem de bitmiş kimyasal ürünlerin statik depolanması, işlenmesi, karıştırılması ve taşınması için kullanılırlar.

Endüstriyel kimyasal tank imalatı, kimyasallar, ciddi yaralanma ve hasar riskini en aza indirgemek için saklandığında özel önlemler gerektirir. Kimyasalların uygun şekilde depolanması, depolanacak kimyasalın ve tehlikelerinin belirlenmesi ile başlar ve bu nedenle kimyasal tank gereksinimi zorunlu hale gelir.

Endüstriyel kimyasal tank imalatı, kimyasalınızın ne olduğu veya ihtiyacınız olan konfigürasyon ne olursa olsun; Tehlikeli maddeleri güvenli bir şekilde saklamak için uygun bir çelik kimyasal tank vardır. Projeniz ister UL142, API650'ye veya özel tasarım gereksinimlerinize göre üretilmiş bir tank gerektiriyorsa, BOMAK, yıllar boyunca üretim deneyiminden kazandığınız bilgi ve uzmanlığı ile sizi destekleyebilir.

Endüstriyel kimyasal tank imalatı, metal ürünlere göre oldukça hafif olan kimyasal tanklar, iç içe konularak taşımaya elverişlidir. Bu da taşıma maliyetlerinin düşmesi anlamında gelmektedir. Bu tanklar çevreci bir özelliğe sahiptir, bu yüzden toprağı ve çevrenin kirlenmesini önleyebilir.  Ürünlerin kimyasal dayanımları yüksek olduğu için herhangi bir korozyon ortaya çıkması mümkün değildir. Nötr bir özelliğe sahiptir, bu yüzden metallerle hiçbir şekilde reaksiyona girmez.  Aşınma ve kopma konusunda dayanımı oldukça yüksek olan bu özel tankların bünyesinde karıştırılmış ağır metaller yoktur. Ortalama ömürleri 50 yıl ila 100 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda uzun yıllar hizmet veren dayanıklı endüstri ürünleridir.

BOMAK, kimyasal tankları, 316 ve 304 paslanmaz çelik, karbon çelik veya iç kaplamaya sahip bir karbon çelik tankta mevcuttur. Satın aldığınız  kimyasal tankın, saklamak istediğiniz ürünlerle uyumlu olmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışacağız.