Karıştırıcı Tanklar

Karıştırıcı tanklar, endüstriyel ürünlerin üretiminde çok yaygın bir rol oynamaktadır. Rafine karışımlar ile birlikte karıştırılmak üzere bu tanklara çok miktarda bileşen konur. Bununla birlikte, çeşitli kimyasal reaksiyonlar nedeniyle birbirine karışmayacak çeşitli maddeler vardır. Karıştırıcı tanklarının farklı türleri her türlü karıştırma gereksinimine uygundur. Farklı miktarlarda bileşenlerin hızlı bir şekilde birleştirilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tanklar karıştırma işlemini etkin ve uygun bir şekilde gerçekleştirir.

Karıştırıcı tank imalatı, endüstriyel alanda pek çok farklı yerde kullanılan karıştırıcı tanklar kimyasal karışımları kısa süre de karıştırabilmekte ve çökelmeleri önlemektedir. Reaksiyonları hızlandırarak ayrıştırma ya da karıştırma konusunda gerekli olan ihtiyacı kısa süre içinde çözüme kavuşturan karıştırıcı tanklar pek çok farklı türde üretilmektedir. Karıştırıcı tank çeşitleri birbirinden farklı şekillerde olabilmektedir. 3 bıçaklı marin, hidrofil pervane, 6 bıçaklı disk pervane, 4 bıçaklı pervane, helisel karıştırıcı, çapa tip karıştırıcı gibi farklı tiplerde yer alan karıştırıcı tanklar pek çok talebi büyük ölçüde yerine getiren özel ürünlerdir.

Endüstriyel karıştırıcı tank imalatı tank büyüklükleri 100 litreden 50000 litreye kadar farklı türlerde ve büyüklüklerde olabilmektedir. Tanklarda yer alan özel bir sistem sayesinde karıştırıcı sistem dahil edilmektedir. Tank sistemlerinde ayrıca serpantin, seviye göstergesi, gözetleme camı, savak, şamandralı, otomatik besleme sistemi gibi pek çok farklı özellik bulunmaktadır.


Karıştırıcı tank imalatı sürecinde tank içinde korozyonu önlemek amacıyla özel bileşenler kullanılmaktadır. Karıştırıcı tanklar için özel olarak tasarlanan ve imal edilen bu ürünler uzun süre dayanıklı olmakla birlikte pek çok konuda fayda ve avantaj sağlamaktadır. Günümüzde pek çok endüstri sektöründe büyük bir ihtiyaç olarak kullanılan karıştırıcı tanklar firmamız tarafından imal edilerek müşterilerimize sunulmaktadır. Sizler de uzun yıllar kullanabileceğiniz korozyana karşı dirençli olan karıştırıcı tanklar konusunda daha geniş bilgi almak ve detaylı şeklide bilgilenmek için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Karıştırıcı Tank, plastik, güçlü kauçuk, cam gibi farklı malzemelerden oluşur, ancak en yaygın tipte Karıştırıcı Tank paslanmaz çelikten yapılır. Karıştırıcı tank genellikle, üniteye ve üniteye yönlendirilen farklı sıhhi tesisat hatlarına sahip sıvıların karıştırılması için tasarlanmıştır. Sıvılar tank içinde karıştırılırken, bir sonraki aşamaya, yani tankın altındaki boru hatlarına da aktarılırlar.