Fabrika Kuran Fabrika

Gıdadan enrjiye,petrokimyadan tekstile yeni yatırımlarla gündeme gelen Doğu Akdeniz'deki makina firmaları atılım yapıyor. 16 yıl önce sanayi kuruluşlarının makina ihtiyaçlarına cevap vermek için kurulan BOMAK, yeni tesisini Adana Valisi Hüseyin Avni Çoş'un da katıldığı bir törenle hizmete açtı.

Açılışta davetlileri bilgilendiren Bomak Makina İmalat Çelik Kontrüksiyon Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Rıfkı Bayram, yatırımcının makina ihtiyacına cevap vermek için kurdukları firmanın bugün Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarına üretim yapar hale geldiğini söyledi.

İstikrar Büyüttü

Son 10 yılda Türkiye'nin politik ve ekonomik istikrarından faydalandıklarını anlatan Bayram, "Sadece yurtiçine değil bugün dünyanın dört bir yanına  CE belgemizle makina ihracat ediyor ve oralarda taahhüt işlerini yerine getiriyoruz. Genç, dinamik ve sürekli yenilik peşinde bir ekibimiz var. Yeni fabrikamızla birlikte insan kaynağımızdan ürün yelpazemize, ihracat yaptığımız ülke sayısından müşteri portföyümüze kadar artış oldu. Daha büyük başarılarda sizlerle birlikte olmak istiyoruz. " dedi. 

Büyükşehir Desteği

Adana Valisi Hüseyin Avni Çoş'da, büyüyen Türkiye'nin BOMAK gibi firmalara ihtiyaç duyduğunu belirterek, firma yetkililerini kutladı. Adana Büyükşehir Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise, Bomak yetkililerinin geçtiğimiz yıl kendilerini ziyaret ettiğini, "Başkanım  tesislerimizin bulunduğu sitenin yolları çok kötü. İhracat yaptığımız firma temsilcilerini misafir etmeye utanıyoruz " sersenişinde bulunduklarını anlatarak, "çok haklılardı derhal yollarını yaptık".Üretenin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Yeter ki yatırım yapın, "alt yapıyı derhal yaparız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Adana Sanayi  odası Başkanı Sadi  Sürenkök, Adana Genç İş Adamları Derneği Başkanı Tamer Gülcan ve firma temsilcileriyle birlikte açılış kurdelesi kesildi.

Bomak Makina Ne  Üretiyor ?

Bomak makina ortağı Ümit Özer, sektörü için gerekli uluslar arası sertifikalarla üretim yaptıklarına dikkat çekerek, mekanik tesisat ve proses borulama, saha tankları, basınçlı kaplar, yangın algılama söndürme sistemleri, eşanjör ve ekonomizer, muhtelif makinalar alanında faaliyet gösterdiklerini kaydetti. Özer, demir-çelikten çimentoya, tersaneden otomotiv sektörüne birçok alanda müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olmayı başardıklarını söyledi.